Kansermiyim
Türkçe | English
 
 
ÖNSÖZ
KANSER NASIL OLUŞUR
KALITSAL VE GENETİK YÖNÜ
ÇEVRESEL FAKTÖRLER
ONAYLANMIŞ TEDAVİ
İYİ HUYLU KANSER
KÖTÜ HUYLU KANSER
ALTERNATİF TEDAVİLER
BESLENME ŞEKLİ
TARAMA TESTLERİ
KARSİNOGEN MADDELER
BİTKİSEL TEDAVİ
KANSER BULAŞICI MI?
GEN TEDAVİSİ
KANSERDE PSİKOLOJİ


  Kanser... Son yüzyılın en korkulan hastalıklarının başında kanser gelmektedir. Bu nedenle herkesin aklında daima bir acaba oluşmaya başlamıştır. ’’Bir gün beni kanser bulur mu? kanserden korunmak için ne yapabilirim? normal check up yaptırsam kanser çıkar mı? yakınlarımda kanser vardı acaba genetik olarak bana geçmiş midir? çevremde kanserli bir hasta vardı bana bulaşma ihtimali var mı?’’ gibi kanserle ilgili yüzlerce soruyla hergün karşılaşınca ben de kanser konusunda inanılmaz bir kaynak eksikliği olduğunu düşünüp, herkesin ulaşabileceği ve anlayabileceği bir şekilde hiçbir ticari kaygı düşünmeyip bu siteyi yapmaya karar verdim. 

Kanser... Her yıl daha iyisi çıkan araştırma tetkikleri ve radyolojik çalışmalardan sonra kanser hastalığının teşhisi, günümüzde daha rahat konmakla beraber; bilimsel araştırmalar ve uygulamalarla son yirmi yılda tedavi yaklaşımlarına yeni başarılar eklenmiştir. Devrim sayılacak ilaçların ortaya çıkmasına rağmen, günümüzde yüzlerce ürün hastalara medya, internet ve kulaktan dolma şeylerle sunulmaktadır. Bazı ürünlerin standardizasyonu ile ilgili çok ciddi eksiklikler ve aldatmacalar bulunmaktadır. İnsanlar şifa umuduyla standart olmayan ürünlere yüksek miktarda para aktarmaktadır. Kanserden korunmaya yönelik çoğu bitki ise tedavi ediciymiş gibi sunulmaktadır. Bunların çoğunun karşılaştırmalı çalışmalarının sayısının az olması nedeniyle güvenilirlikleri de son derece düşüktür. En basitinden milyonda bir büyüklükte olan bir hücrenin herhangi bir sebepten (genetik, çevre, stres, sigara gibi) hücre içerisine yanlış bir protein almasıyla KANSER dediğimiz o amansız ama erken teşhis ile yenilebilecek hastalığa yakalanmış oluyoruz. Biliyorum bu hastalığa yakalananlar kadar asıl sorunun daha büyüğünü yaşayanlar hasta yakınları.

Siteden maksimum düzeyde yarar sağlamak için size sitedeki akışı anlatmak istiyorum. Öncelikle üyelik, dünyadaki en son çıkan araştırmaların sonuçlarını e-mail yoluyla sizinle paylaşmamızı sağlayacak, sorularınız kısmı kanser olup olmadığınızı öğrenmek mümkün olacak. Tarama testleri bölümü, kanser tanısı konmamış insanların kullanması gereken bir bölüm. Kanser danışma merkezi ise; eğer elinizde patolojik olarak kanseri gösteren bir rapor var ise bu durumdan sonra ne yapmanız gerektiğini merak  ettiğinizde kullanmanız gereken bir bölüm. Ben hastalığımın neresindeyim? bu tedaviye alternatif hangi tedaviyi ekleyebilirim? bulunduğum ildeki tedavi şartları neler? ozon tedavisinin hastalığınıza faydası olup olmadığı ve hangi aşamada kullanılacağı, tümör hücresinin ve tedavinin enerji düzeyinin nasıl ölçüleceği ve bioenerjinin tedaviye katkısının olup olmayacağı... gibi bir çok soruya sitede cevap bulacaksınız. Yani, bu siteyi her kanser tipi ve çeşidi aynı olmamakla beraber, bunların tedavisinin de aynı olmayacağı bilgisi ve hastalık yoktur hasta vardır mantığı ile otomatikleşmeden kurtulmak ve daha fazla ne yapabilirim düşüncesine cevap bulmak için kullanabilirsiniz. Genel bilgiler kısmında ise, kanseri genel çerçevelerde anlamanızı sağlayacak bilgiler mevcut. Umarım size veya yakınınıza az da olsa bir katkım olur.

Bu siteden alabileceğiniz her şeyi almanız, mutlu, sağlıklı ve huzurlu  günler geçirmeniz dileğiyle…

Dr. Fatih Hikmet ÖZVAR

 


Bütün hakları saklıdır Dr. F. Hikmet Özvar